Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

ROZPOCZYNAMY TEN ROK SZKOLNY Z TRADYCJĄ- NA LUDOWO…

12.10.2016 Zespół ludowy istniejący przy Zespole Placówek Integracyjnych w Kowali w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy „SZAREGO” pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego  p. Stanisławy  Polowczyk- Walas- uczestniczył w spotkaniu  z dyrekcją WDK w Kielcach. Uczestniczył  w prelekcji dotyczącej historii strojów ludowych naszego regionu. Dzieci miały możliwość obejrzenia ciekawej wystawy prac twórców ludowych- rzeźb obrazów ,prace przestrzennych. Mogły pobawić się zabawkami , którymi bawili się ich dziadkowie. Kilka fotografii niech zobrazuje całość wydarzenia.

Nadmieniamy, że w bieżącym roku szkolnym zajęcia dla wszystkich, którzy chcą być członkami zespołu MALI KOWALANIE –odbywają się w każdy wtorek w godzinach 14.15-15.00.

Link do galerii zdjęć: TUTAJ

Opracowała: Stanisława Polowczyk- Walas

MALI KOWALANIE – DLA GOSCIA Z KANADY

 

 

 

MALI KOWALANIE wraz z P. Dyrektor uroczyście powitali chlebem i solą naszego gościa  z Kanady p. Wiktora Benza, który przyjechał do naszej szkoły z okazji Dnia Języków Obcych. Przed głównym  punktem programu MALI KOWALANIE zaśpiewali  piosenki ludowe „Kowolanka jestem…”, „Jak  jo se zaśpiwom…” oraz „Nie choć koło rózy…”Dzieci towarzyszyły gościowi podczas zwiedzania naszej szkoły, a następnie uczestniczyły w głównych uroczystościach związanych z tym wydarzeniem. Opiekunem  MAŁYCH KOWALAN jest p. S. Polowczyk-Walas.  MALI KOWALANIE w składzie: Kania Julia, Przygodzka Zuzanna, Janus Andżelika, Kusińska Anna, Górnicz Sandra, Górnicz Barek, Chojnecki Jakub i Kwiecień Wojciech.

 

Link do galerii zdjęć TUTAJ

Opracowała: Stanisława Polowczyk- Walas

Od 18 października 2012 roku w każdy czwartek o godzinie 15.30 w naszej szkole odbywają się zajęcia dla dzieci, które zgłosiły się do zespołu pieśni i tańca „Mali Kowalanie". Zajęcia prowadzą specjaliści z WDK w Kielcach:

Pan Bartłomiej Wałek – choreograf
Pan Krzysztof Korban – muzyk
ZAPRASZAMY CHĘTNE DZIECI Z KLAS I – III ORAZ DZIECI 5 i 6 LETNIE Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ZAJĘCIA.

Projekt współfinansowany jest z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

PREMIEROWY WYSTĘP ZESPOŁU „MALI KOWALANIE"

Suita Świętokrzyska odtańczona przy gościach z 8 krajów Europy i wielkie brawa – tak wyglądał premierowy występ Zespołu Tańca „Mali Kowalanie", który odbył się 24 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej w Kowali im. gen. Antoniego Hedy ps. „Szary".

Zespół „Mali Kowalanie" powstał przy szkole w Kowali w ramach konkursu na „Małe projekty" przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania „Perły Czarnej Nidy". Projekt współfinansowany jest z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od października 2012 roku dzieci z klas I – III systematycznie spotykają się na zajęciach tanecznych i wokalnych w szkole.

– Dzieci ćwiczą raz w tygodniu, zwykle w czwartki. Na próby przychodzi około 10 osób – mówi choreograf zespołu Bartłomiej Wałek. Instruktorem muzycznym grupy i akompaniatorem jest Krzysztof Korban. Pokaz premierowy zespołu odbył się 24 maja, podczas wizyty w Kowali gości z 8 krajów w ramach programu Comenius. „Mali Kowalanie" wystąpili w regionalnych strojach świętokrzyskich i pokazali przybyszom z zagranicy m.in. jak tańczy się polkę. Potem były brawa od widzów i od rodziców, którzy z zapartym tchem obejrzeli występ swoich pociech.

Premierowy występ zespołu "Mali Kowalanie" 

orzel

Dzisiaj jest:
14 Listopad 2018
Imieniny obchodzą:
Laura, Emil, Wawrzyniec
Do końca roku szkolnego pozostało:
-510 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8448
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
358847