Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

 

WIZYTA KOMINIARZY Z ZAKŁADU USŁUGOWO - HANDLOWEGO ,,SŁONECZKO" Z KIELC

11 czerwca gościliśmy dwóch kominiarzy : Marek Filipczak (mistrz kominiarski) i Kamil Piotrowski (pomocnik), którzy nie tylko opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie, ale także przeczytali bajki w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". Oprócz tego przedszkolaki poznały legendę o złotym guziku i zobaczyły narzędzia potrzebne do pracy kominiarzowi. Najbardziej podobało się dzieciom pozowanie do zdjęć w cylindrze:) Na zakończenie spotkania przedszkolaki razem z panią dyrektor pięknie podziękowały zaproszonym gościom za miłe spotkanie wręczając laurki, a kominiarze zapowiedzieli swoja wizytę u nas za rok.

GALERIA

Opracowała: Anna Bukowska  

dyzur

w Przedszkolu Samorządowym z Oddziałami Integracyjnymi w Kowali

w roku szkolnym 2017/2018

     Szanowni Państwo, informujemy, iż Nasze Przedszkole będzie pełniło od dnia 25 czerwca 2018r. do dnia 14 sierpnia 2018r. wakacyjny dyżur, sprawując opiekę nad tymi dziećmi, których rodzice dokonają zgłoszenia dziecka na miesiąc wakacyjny w przedszkolu w terminie do 9 czerwca 2018r.

     W związku z powyższym Rodzice mają obowiązek:

  • *Dokonać zgłoszenia dziecka w terminie ustalonym przez dyrektora przedszkola, do którego dziecko uczęszcza w danym roku szkolnym, tj. do dnia 09.06.2018r.
  • *Określić dokładny termin i godziny pobytu dziecka w przedszkolu w czasie, w którym przedszkole pełni dyżur.

WIZYTA W WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. W. GOMBROWICZA W KIELCACH    

4 czerwca 2018 r. przedszkolaki z grup: Biedronki i Leśne Skrzaty odwiedziły Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im W. Gombrowicza w Kielcach. Dzieci przywitał specjalnie zaproszony gość - aktorka Teatru Lalki i Aktora Kubuś p. EWA LUBACZ.
W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" aktorka przeczytała trzy bajki, sprawdziła znajomość słuchanego tekstu oraz przeprowadziła gimnastykę buzi i języka jaką wykonują prawdziwi aktorzy przed występem, aby poprawnie i czysto wymawiać słowa. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły p. Lubacz piękne kwiaty i podziękowanie z czego aktorka była bardzo zadowolona. Również laurkę dostała od przedszkolaków pani bibliotekarka, która nas gościła.
     Następnie dzieci udały się do Mediateki- działu z książkami, czasopismami, grami planszowymi, płytami CD, DVD, konsolami Play Station, Xbox przeznaczonymi dla dzieci i młodzieży. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci, aby odwiedziły bibliotekę z rodzicami w celu założenia karty czytelnika i wypożyczenia ulubionych bajek, gier. Z Mediateki udaliśmy się do Działu Zbiorów Zabytkowych i Regionalnych, gdzie przedszkolaki zobaczyły bardzo stare książki, które mogły dotknąć oraz stare gazety na mikrofilmach. Pani bibliotekarka opowiedziała o renowacji bardzo starych książek.
Zapraszamy do fotorelacji.

GALERIA

Opracowała: Anna Bukowska

W ramach realizacji bloku tematycznego ,,Znam różne zawody" przybył dziś do przedszkola niezwykły gość - krawcowa, mama Gabrysia z naszej grupy. Pani Ewelina na początek powitała dzieci wierszykiem H. Ożogowskiej ,,Krawcowa", potem pokazała różne akcesoria krawieckie i opowiedziała w sposób adekwatny do wieku odbiorców o swojej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zaproszonego gościa. Najbardziej oczekiwanym momentem było wyszycie na kawałku materiału (z pomocą krawcowej) przez każde dziecko swojej pierwszej litery imienia, którą mogło zabrać do domu. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki serdecznie podziękowały pani krawcowej za rewelacyjne zajęcia i wręczyły serce z masy solnej.

Jeszcze raz pragniemy podziękować mamie Gabrysia za perfekcyjne przygotowanie się do zajęć i poświęcony czas dzieciom z grupy Biedronki.

GALERIA

Opracowała: Anna Bukowska

Dzień rodziny i dzień mamy dziś świętowały Nasze Cudne Przeszkolaki:) I choć burza się rozpętała to zabawy Nam nie przerwała. Ekipa do zadań specjalnych (czytaj Panie z Naszego Przedszkola) + rezolutne przedszkolaki + CUDOWNI RODZICE burzę przegonili i w dobrym nastroju doskonale się bawili. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

GALERIA

Opracowała: Anna Bukowska 

orzel

Dzisiaj jest:
22 Październik 2018
Imieniny obchodzą:
Halki, Filipa, Przybysława
Do końca roku szkolnego pozostało:
-487 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8430
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
351156