Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali

W dniach 23-27 listopada 2015 roku delegacja ze Szkoły Podstawowej w Kowali wzięła udział w spotkaniu projektowym w ramach realizacji projektu Erasmus+. W wizycie wzięło udział dziewięcioro uczniów i trzy nauczycielki. Polska grupa uczestniczyła w wielu interesujących zajęciach przygotowanych przez czeskich partnerów i bezpośrednio związanych z realizowanym projektem.

 

 

 
Pierwszego dnia wszystkie państwa biorące udział w spotkaniu zaprezentowały swoje kraje, regiony i szkoły. Następnie odwiedziliśmy panią wójt, która serdecznie powitała delegacje i wręczyła dzieciom drobne upominki. Potem wszyscy zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia wsi Okna i jej okolic. Nasi gospodarze przygotowali dla nas pyszny obiad – czeskie „knedliczki". Wieczór uczniowie spędzili u rodzin goszczących, a nauczyciele wzięli udział w spotkaniu projektowym, na którym dyskutowano o kolejnych zadaniach projektowych i omówiono te już zrealizowane.

 

 

 
We wtorek nasi gospodarze zabrali wszystkich na całodniową wycieczkę do Bozkovskich Jaskiń Dolomitowych. Wyprawa stanowiła wstęp do realizacji jednego z zadań projektowych, mianowicie lekcji z zakresu przyrody poza budynkiem szkolnym.

 

 

 
Środa rozpoczęła się wspaniałym koncertem muzyki średniowiecznej w kościele w Oknach, który również doskonale wplótł się w działania Erasmusa. Potem uczniowie spędzali czas ze swoimi czeskimi rówieśnikami, a nauczyciele obserwowali zajęcia języka angielskiego w szkole i odbyli kolejne spotkanie projektowe, tym razem dotyczące prowadzenia bloga i platformy Twin Space. Następnie wszystkie delegacje udały się do pobliskiego lasu, aby kontynuować zadania Erasmusa (orientacja w terenie). Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem w indiańskim tipi.

 

 

 
W czwartek obejrzeliśmy film w kinie w miejscowości Doksy, a potem podziwialiśmy piękno przyrody spacerując nad pobliskim jeziorem. Mieliśmy możliwość zwiedzenia miasteczka, a po południu uczniowie wrócili do swoich rodzin goszczących, natomiast nauczyciele mieli kolejne spotkanie dotyczące realizacji projektu.

 

 

 
Ostatni dzień wizyty spędziliśmy w szkole w Oknach. Uczniowie mieli wspólne zajęcia, a nauczyciele obserwowali lekcje matematyki i języka angielskiego prowadzone przez czeskie koleżanki. Omówiliśmy szczegóły kolejnych wizyt i podzieliliśmy się naszymi materiałami z pobytu. Po wspólnym obiedzie w pobliskim przedszkolu wszystkie delegacje udały się w drogę powrotną do swoich krajów.

 

 

 
Szkolny koordynator projektu: Anna Głogowska - Frączek Więcej zdjęć w galerii: Zobacz...

orzel

Dzisiaj jest:
22 Październik 2018
Imieniny obchodzą:
Halki, Filipa, Przybysława
Do końca roku szkolnego pozostało:
-487 dni

Linki

Dziennik elektroniczny 

 

 

 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Kuratorium Oświaty w Kielcach

 

 

Bezpieczna i przyjazna szkoła

 

 

Program Bezpieczna +

Znalezione obrazy dla zapytania program bezpieczna +

 

Projekt Erasmus+

 

GMINA SITKÓWKA-NOWINY

 

Bezpieczny internet 

 

 

Ogólnopolskia Koalicja

na rzecz

Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

 

  

Projekt Englisch Teaching

 

Polsko Amerykańska Fundacja Wolności

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Nidzicka Fundacja Rozwoju- NIDA

 

 NIDA.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

Znalezione obrazy dla zapytania wfoś w kielcach

 

Zadanie pn.: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej

w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. "Szary" w Kowali

realizowane przez Gminę Sitkówka - Nowiny,

 jest współfinansowane ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

zgodnie z podpisaną w dniu 17.05.2017 roku umową dotacji na kwotę 20 000,00zł.

Statystyki

Użytkowników:
8430
Artykułów:
578
Zakładek:
1
Odsłon artykułów:
351178

Copyright 2013 Szkoła Podstawowa w Kowali.